Embed

bugün fal bakmayı öğrendim, elini tutabilmek için

   büyüdük..akıl vermeye başladık küçüklere..o kadar büyüdük yani..kocaman olduk..biz küçükken dedelerimiz veya akranları akıl verirdi bize..biz büyüdük de akıl verir olduk şimdi küçüklere..ne zaman büyüdük..? neden farketmedik..nasıl oldu..çok büyük ohooo kocaman olduk..adam olduk..kadın olduk..nasıl olduk? olduk mu sanıyoruz..olduk sanıyoruz..olmadık..yürüyoruz halen..koşmak kolay iş değil..nefesini iyi ayarlaman gerek..ayaklarının birbirine dolanmaması gerek..tam yorulduğunu, bacaklarının çözülmeye başladığını hissettiğin an hiç durmaman gerek..durursan bir daha kalkamazsın çünkü..çok koştum ben, biliyorum..olmadık..biliyorum..olucaz..onu da biliyorum..olucaz..biraz daha sabır..

   gülüyoruz..çok gülüyoruz..içimiz kan ağlasa da gülüyoruz..insanları kötü hissetmediğimize inandırmak için..kötü hissediyoruz oysa..kötü..canımız sıkkın..kaygı var içimizde, telaş..gelecek korkusu..insanlar ne der korkusu..ne dediler korkusu..o korkusu bu korkusu..gülüyoruz ama..hassiktir çekiyoruz dertlere tasalara..küfür ediyoruz sonra..bazen hiç yapmayacağımız şeyi yapıp yazdıklarımıza bile taşıyoruz küfürleri..farkettikten sonra silmiyoruz ama..biliyoruz ki bizim gibi olan herkes sövüyor..biz biliyoruz birbirimizi..iyinin peşindeyiz..doğrunun..yanlışı gördüğümüz yerde kalmıyoruz, çekiyoruz resti..kalmak elzemse eğer, savaşıyoruz..biz korkmuyoruz..korkak insan güven duygusunu yitirmiş insandır, biz güveniyoruz..güvendiklerimiz var bizim..bir yalan eksik diyor, bir yalan fazla..nasıl olsa döner dünya..

   bugün diyor bir adam, fal bakmayı öğrendim elini tutabilmek için..son bir defa..adam söylüyor, yazıyor da adam..adam içli..duygusal..biz kalmıyoruz yanlışı gördüğümüz yerde..olmuyoruz yanlışını gördüğümüz adamla..kadınla, yanlışını gördüğümüz..

   biz kimiz..ne zaman büyüdük biz..bizim neden üzerimizdeki kıyafetleri merak ediyorlar hep..neden paramız bu kadar ilgi alanına giriyor insanların..biz..biz bugün fal bakmayı öğrendik hayatın elinden tutabilmek için..biraz da tutunabilmek için..niye yıktık sınırları, ne kazandık..birbirimizi..birbirimizi kazandık..yıktık sınırları, kendi doğrularımızı koyduk, dirildik, öldük..biz cancağzım, biz çok büyüdük..adam olduk..kadın olduk..büyüdük, yorulduk..nereden nereye geldik..halen inatlaşıyoruz doğrularımız için, korkmadan..korkak insan güven duygusunu yitirmiş insandır..biz güven duygumuzu yitirmedik..

   büyüdük..akıl verir olduk küçüklere..bir de, birbirimize..bizden olmayandan akıl alamadık..aldık da almasına, uygulayamadık..olmadı..olmazdı da..doğru bir tanedir..biz bir doğrunun farklı kollarına bölündük, farklı açılardan bakabilmek için..bayağı düşünmemek için..

   gün 31 aralık..kıyamet kopacak dediler on gün evveli için..ben kopmayacak dedim..kopmadı..sen de kopmayacak dedin biliyorum..kopacak olsa hissederdik..daha yapılacak işlerimiz, söylenecek sözlerimiz var çünkü..ha olur da söyleyemeden ölürsek birbirimizin yerine söyleriz biliyorum..korkmuyorum.. güveniyorum çünkü.. güveniyorum.. güveniyor.. güven.. sen de..

   biliyoruz ki hayat bundan daha yaşanılır olmayacak hiçbir zaman..olmasın da..insanlar değişmeyecek..değişmesin de..yanlışlar bitmeyecek..bitmesin de..insanlar susmayacak..susmasın da..üstümüze gelecekler, yanlarına çekmek isteyecekler..istesinler..iyiliğimizi istiyorlar..vermeyeceğiz..birbirimize yaslanacağız..şimdi korkmuyoruz ya hani; hiçbir zaman da korkmayacağız..

buradayız..

 

buğra yılmaz

http://twitter.com/bugrayilmaz

 

   

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !